Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza kierunku Historia specjalność archiwistyka (licencjat) oraz Archiwistyka specjalność zarządzanie dokumentacją (magister). Badaniami związanymi z branżą archiwalną zajmuję się już od wielu lat dla klientów z wielu zakątków naszego kraju i z innych państw. Pracę magisterską pt. "Spis mieszkańców parafii Kórnik z 1809 roku" obroniłem w 2013 roku.
Moje własne drzewo, pomimo chłopskiego rodowodu, sięga roku 1660. W dawniejszych zapisach, mimo że występują wzmianki o osobach teoretycznie mogących być spokrewnionymi, odnalezienie powiązania było już niemożliwe.
Dotychczas prowadziłem poszukiwania na zasobie archiwów z: Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Ełku, Gniezna, Inowrocławia, Kalisza, Katowic, Kielc, Konina, Koszalina, Leszna, Łodzi, Międzyzdrojów, Olsztyna, Opola, Piły, Poznania, Radomia, Sandomierza, Starachowic, Sieradza, Szczecina, Tarnowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry. Możliwe są prace także z terenu innych województw, zarówno w postaci osobistych wyjazdów, jak i prowadząc poszukiwania w coraz bardziej dostępnych w Internecie digitalizowanych zbiorach archiwalnych.
Prowadziłem warsztaty genealogiczne w Szamotułach jesienią roku 2022 (w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły). Angażuję się także w promowanie historii nadmorskiej osady Niechorze.
Miałem przyjemność napisać dla klientów dziewięć książek (prywatnych monografii o rodach) oraz wydać w publikacjach dwa artykuły:
-Spis ludności parafii Ostrowite Prymasowskie [z 1809 roku] w: Adhibenda, tom II,
http://serwer1361595.home.pl/www/archiwum-site/wp-content/uploads/2017/08/Adhibenda02_2015_internet.pdf
-Spis mieszkańców parafii Duszno z 1809 roku w: Przeszłość Demograficzna Polski, 34, 2014.
https://wuwr.pl/pdp/article/view/60/39